Kurzy Excel

Primárně se účastníci naučí zaznamenávat své postupy v Excelu a zamezí tak opakovanému provádění posloupností několika operací stále dokola. Například pokud často zpracovávají stejný druh dat stejným způsobem, lze toto díky tomuto kurzu provést kliknutím na jedno jediné tlačítko, popř. stiskem jedné klávesové zkratky a ušetřit tak významně čas zpracováváním dat.

2denní

Kurz vás naučí využívat většinu nejpoužívanějších nástrojů Excelu. Od praktických tipů a triků pro každodenní práci projdete přes nejpoužívanější funkce (SUMA, KDYŽ, SVYHLEDAT, SUMIF a mnohé další), názvy oblastí, filtry, grafy a kontingenční tabulky až k Power nástrojům, které vás naučí zpracovávat data efektivně a jednoduše. Pokud se přeci jen setkáte s komplikovanější činností, měla by vám pomoci makra, která probíráme v poslední lekci. Dozvíte se tak, jak si vytvořit vlastní klávesové zkratky a jak zautomatizovat často opakované operace pod jedno tlačítko bez zbytečných mezikroků.

Jedná se o první modul komplexní Excel akademie, která sestává ze 6 modulů. V tomto modulu se dozvíte, jak zefektivnit Vaši práci v MS Excel díky klávesovým zkratkám, hromadným kopírováním, vlastním formátům, dynamickým tabulkám a mnohému dalšímu. Kurz vás naučí rozlišovat mezi obyčejnými a chytrými tabulkami. Ukáže vám, jak jednoduše označovat ta data, která zrovna potřebujete. Ukážeme si, že i jednoduché věci lze dělat ještě jednodušeji, než si myslíte.

Jedná se o druhý modul komplexní Excel akademie, která sestává ze 6 modulů. V tomto modulu se naučíte používat tabulkové funkce, které zjednoduší práci s výpočty. Naučíte se správně zaokrouhlovat, počítat a sčítat pouze takové hodnoty, které odpovídají konkrétní podmínce a naučíte se zadávat funkce, které reagují na různé podmíněné stavy (ukážeme si hojně používanou funkci KDYŽ, ale i její méně známé pomocníky A a NEBO). Zároveň si vyzkoušíte, jak jednoduše vyzrát na chyby a místo nich zobrazovat hodnoty, které vám nepokazí zbytek výpočtů v tabulkách. Vše bude předvedeno na praktických příkladech, na kterých funkce pochopíte a dokážete je následně použít v praxi.

Jedná se o třetí modul komplexní Excel akademie, která sestává ze 6 modulů. V tomto modulu navážeme na funkce z předchozího kurzu a ukážeme si oblast, bez které se neobejde žádný uživatel Excelu, který hodlá spojovat data z více tabulek, porovnávat je a různě je kombinovat. Jedná se o vyhledávací funkce, v jejichž čele stojí funkce SVYHLEDAT následovaná spoustou dalších. Ukážeme si i ty úplně nejnovější jako je XLOOKUP, která dokáže udělat více práce než první zmíněná, navíc s vyšší přidanou hodnotou. Po tomto modulu budete umět pracovat s datem a časem, rozkládat a skládat jeho jednotlivé části. Nakonec se naučíte pracovat s textem. Rozdělení jména a příjmení už pro vás nebude žádný problém stejně tak, jako složení řetězce položek oddělených nějakým konkrétním oddělovačem. Vše bude předvedeno na praktických příkladech, na kterých funkce pochopíte a dokážete je následně použít v praxi.

Jedná se o čtvrtý modul komplexní Excel akademie, která sestává ze 6 modulů. V tomto modulu se budeme zabývat grafy. Ukážeme si jejich tvorbu, úpravu i provázání s jednotlivými prvky Excelu. Naučíte se tvořit jednoduché grafy, i grafy skládané z více datových řad, více os i třeba grafy vznikající na základě podmínek. Vytvoříme například i Ganttův plánovací diagram, na kterém si předvedeme úpravy, o kterých většina uživatelů Excelu ani neví. To stejné se dá říci o nástroji Power Map, který dokáže grafy stavět na mapových podkladech. Stačí, když ve vašich datech zazní zmínka o konkrétním městě či zemi. Vše bude předvedeno na praktických příkladech, na kterých grafy pochopíte a dokážete je následně použít v praxi.

Jedná se o pátý modul komplexní Excel akademie, která sestává ze 6 modulů. Tento modul by měl navštívit každý, kdo pracuje s obsáhlými tabulkami a snaží se z nich vydolovat konkrétní výsledky. Postupy ukázanými na školení si dokážete vytvořit dynamické tabulky, které se budou samy rozšiřovat na základě vkládaných dat. Tato data budou čerpána z nejrůznějších externích zdrojů, na které nasměrujete váš Excel. A protože budete znát Power Query, zjistíte, že je to pro Excel hračka a nezastaví vás ani databáze přesahující stovky tisíc záznamů. Ze všech těchto zdrojů sestavíme sumarizační tabulky, kterým budeme říkat kontingenční a ukážeme si taje tohoto nástroje. Dozvíte se také, k čemu se dají použít databázové funkce. Vše bude předvedeno na praktických příkladech, na kterých grafy pochopíte a dokážete je následně použít v praxi.

Jedná se o šestý modul komplexní Excel akademie, která sestává právě ze 6 modulů. Pokud vás někdy otravovalo, že musíte v Excelu určité úkony opakovat stále dokola, pak jste tu správně. Naučíme vás totiž, jak tyto opakující se procesy zautomatizovat pod jediné tlačítko, které si sami vyrobíte, případně pod vlastní klávesovou zkratku, kterou si sami nastavíte. Vše bude předvedeno na praktických příkladech, na kterých makra pochopíte a dokážete je následně použít v praxi.

Excelem křížem krážem. Během 10 lekcí poznáte Excel ze všech stran. Kurz je veden od úrovně začátečník/mírně pokročilý až po pokročilou úroveň (10. lekce)

Naučte se pracovat efektivně s typovými příklady z praxe. Kurz je určený pro všechny, kteří pracují denně s Excelem a tuší, že by mohli svou práci s tabulkami ještě více zrychlit a tím zefektivnit celou svou práci s daty. Cílem je zjednodušit práci v tabulkách na maximum. Na kurzu se naučíte minimalizovat Vaše dosavadní postupy při práci v Excelu tak, aby Vám samotná práce v tabulkách zabrala co nejméně času, avšak se stejným výsledkem jako doposud.

Naučte se naplno využívat nejdůležitější funkce ve vzorcích MS Excel a zjednodušte si tak každodenní práci na minimum stráveného času s tabulkami. Účastník tohoto kurzu dokonale porozumí jednoduchým i složitým funkcím včetně vnořených funkcí. Získá povědomí o funkcích z každé oblasti Excelu. Kurz naučí práci s maticovými i strukturovanými vzorci, což jsou oblasti, které nejsou mezi uživateli obecně známé, ale zefektivní práci.

2denní

Vytvářejte zajímavé grafy a prezentujte tak data lépe než ostatní. Účastník se naučí pracovat se všemi nástroji určenými pro grafy v MS Excel. Bude tak umět nejen vytvářet a upravovat jednoduché grafy, ale také tzv. dynamické grafy a specifické diagramy.

Vytvářejte přehledné sestavy díky jednomu z nejmocnějších nástrojů MS Excel. Účastník školení se naučí pracovat s daty z rozsáhlých tabulek tím nejlepším možným způsobem. Namísto složitých postupů začne ovládat kontingenční tabulky, díky kterým ušetří čas využitelný jinak. Zjistí také, jaké možnosti skrývá grafické vyjádření dat a jejich analýza.

1denní

Nebojte se Excelu a naučte se využívat jeho možnosti. Začátečník či mírně pokročilý uživatel se naučí ovládat aplikaci Excel od samého začátku. Naučí se pracovat se základními nástroji programu a bude umět vytvářet základní funkce, které usnadní práci v tabulkách, které si sám navrhne.

Chcete spojovat více tabulek dohromady? Stojíte před úkolem otevřít deset souborů Excelu a pracně data kopírovat do jednoho souboru? Nebo potřebujete spojit více různých tabulek mezi sebou a vytvořit tak strukturu, ze které získáte jednoduše analýzu dat pomocí kontingenční tabulky? Pak je tento kurz určený právě pro vás. Naučíte se nejen taková data analyzovat, ale vytvářet působivé grafické prezentace díky Power Map, které bude vaše výsledky vizualizovat v čase na pár kliknutí.

Určitě vás již trápil fakt, že nelze jednoduchou cestou vytvořit kontingenční tabulku, která čerpá data z různých zdrojů. Na tomto semináři budete zasvěceni do práce s doplňkem PowerPivot, který vytvořili vývojáři pro Excel 2010, od verze 2016 je tento doplňek integrován v samotné aplikaci. Naučíte se vytvářet sestavy, ve kterých využijete jako zdroj dat nejen excelovské tabulky, ale také databáze v MS Access a dalších databází, které si navzájem provážeme. V Excelu tak budete moci pracovat se skutečným databázovým nástrojem. Jedná se o kurz pro všechny, kteří často pracují s velkým množstvím dat a potřebují je analyzovat.

Díky tomuto kurzu dostane účastník přehled o několika možnostech využití všelijakých tabulkových funkcí ve svých tabulkách Excelu. Naučí se efektivně pracovat s obsáhlými oblastmi dat. Zjistí, jak správně a nejrychleji vybírat pouze ta data, o která se jim jedná. Naučí se také využívat dynamických tabulek, které automaticky rozšiřují vzorce v oblasti při každé změně atd.

Pokud jsou již Vaše zkušenosti s Excelem dávno za začátečnickými a středně pokročilými tématy, je tento seminář určený právě pro Vás. Nabízí práci se souhrny, přehledy, vlastními formáty dat, kontingenčními tabulkami i analytickými nástroji. Projdete také úvod do problematiky automatizace úloh v Excelu.

Obecně zaměřený seminář zaměřený na nástroje ve středně pokročilé úrovni znalostí. Dozvíte se o možnostech definování názvů pro buňky či oblasti buněk, pracovat s hromadnými záznamy a vše interpretovat v přehledné formě pomocí grafů.

Využijte Excel k získávání a analýze dat i jejich výsledné prezentaci. Použijte tak Excel jako efektivní řešení specifických požadavků na Vaše databázové nástroje. Oddělte databáze od uživatelského prostředí, kterým bude MS Excel.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace